Obserwatorzy

niedziela, 11 lutego 2018

Wege wampiryCiekawa seria lalek, rodzina wampirów z książek i filmów Zmierzch. Wampiry owe były wege.

                                                                     fotka z sieci
 


 "Bella" Marie Swan Cullen – główna bohaterka sagi Zmierzchu, zakończyła ludzkie życie zmieniła się w wampirzycę. Bella przeprowadza się do Forks w stanie Washington z Doliny Słońca (w Arizonie poznaje w szkole tajemniczego Edwarda Cullena i zakochuje się w nim. Okazuje się, że chłopak nosi w sobie tajemnicę - jest wampirem. Bella nie chce przestać go widywać, mimo że grozi jej niebezpieczeństwo. Ignorując swój strach Bella odważnie stawia czoła przeciwnościom by być z Edwardem.  Dla Edwarda jest zdolna do wszystkiego i nie może bez niego żyć. Bardzo cierpi gdy ten zostawia ją i wyprowadza się z Forks, robiąc to "dla jej dobra". Zaprzyjaźnia się z Jacobem i kiedy Edward do niej wraca musi stanąć przed kolejnym w swoim życiu wyborem - Edward czy Jacob? Obaj są w niej zakochani, Bella podąża za swym sercem wybierając Cullena. Musi podjąć jeszcze jedną decyzję, co wybrać, życie czy śmierć? Znów ufając swemu sercu dąży do tego, by Cullenowie zmienili ją w wampirzycę i osiąga w końcu swój cel.   Kristen Stewart odtwarza rolę Belli.

  Esme Cullen  jest żoną Carlisle'a i jednocześnie adopcyjną matką Edwarda, Alice, Rosalie, Emmetta i Jaspera. Jest ostoją spokoju. Esme jest ciepła, miła i sympatyczna. Kiedy Bella po raz pierwszy zjawia się u Cullenów, Esme jest nią zachwycona. Tuż przed swoją przemianą urodziła synka, który zmarł. Załamana rzuciła się ze skały. Została odwieziona od razu do kostnicy szpitalnej, gdzie odnalazł ją Carlisle. Jej serce nadal biło i możliwa była przemiana Esme w wampirzycę. Elizabeth Reaser odtwarza rolę Esme Cullen w ekranizacji Zmierzchu.Emett Cullen -  Został zamieniony po tym jak zaatakował go niedźwiedź w lesie. Zobaczyła go Rosalie i niosła na rekach ponad 100 mil do Carlise'a, który go przemienił. Jest wysoki i niezwykle umięśniony, ma brązowe loczki,a gdy się uśmiecha powstają mu dołeczki. Jest bardzo wesoły i lubi się śmiać. Jest najsilniejszy z całej rodziny. Brat Alice, Jaspera i Edwarda, adoprowany syn Carlisle'a i Esme. Partner Rosalie, później jej mąż. 
Kellan Lutz odtwarza rolę Emmetta Cullena w ekranizacji Zmierzchu.Jasper Hale jest partnerem Alice oraz przybranym bratem Rosalie, Edwarda i Emmetta. Adoptowany syn Carlisle'a i Esme Cullenów. Został zamieniony w 1863 roku, gdy miał 20 lat. Przed przyłączeniem do rodziny Cullenów należał do innej "rodziny" wampirów, gdzie jako wojskowy miał za zadanie szkolić nowo narodzone wampiry i zabijać ich, gdy ich moc słabła. Ma zdolność kontrolowania emocji innych ludzi i wampirów siłą woli. Najpóźniej przyłączył się do rodziny Cullenów i miał spore problemy z przejściem na "wegetarianizm". Jackson Rathbone odtwarza rolę Jaspera Hale w ekranizacji Zmierzchu.Lalki kupiłam na Allegro, trafiły się w dobrych cenach,  ta druga Bella na pchlim targu za grosze.
 


6 komentarzy:

 1. Jestem pod wielkim wrażeniem tej ilości ☺ ja dopiero czekam na tatę doktora 😉 a reszta jak się uda 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne zdobycze! Przygarnęłabym, ze względu na niewątpliwą urodę, wszystkie panie. Panami również nie pogardzę...
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Są bardzo dystyngowane i piękne! Urodziwe i poważne...
  Nie mogę uwierzyć, że na pchlim...
  Gratuluję!

  OdpowiedzUsuń
 4. ciuchy mają odlotowe!
  chłopaków bym nie
  wygoniła, o nie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Sama robiłaś rerooty kenom? Wyszły ciekawie :) I podziwiam skórzane płaszcze Belli i Esme, świetne są.

  OdpowiedzUsuń
 6. bardzo ciekawe! az miło oko zawiesić!

  OdpowiedzUsuń